وبلاگ آموزشی

چگونه بدون اتو چین و چروک را از بین ببریم

لباس مردانه

چگونه بدون اتو چین و چروک را از بین ببریم

این راه‌های آسان به شما کمک می کند تا چین و چروک‌ها را از بین ببرید، حتی اگر به اتو دسترسی ندارید.

اتو کردن لباس یک راه آسان برای از بین بردن چین و چروک است، اما استفاده از ابزار مفید همیشه یک گزینه نیست. خوشبختانه، می‌توانید از برخی هک‌های آزمایش شده برای از بین بردن چین و چروک بدون اتو استفاده کنید. چه بدون دسترسی به اتو سفر کنید یا با پارچه ای کار کنید که اتوکشی نمی شود، این نکات می توانند به شما کمک کنند.

هنگامی که اتو کردن گزینه ای نیست، به منابع حرارتی دیگر مانند بخارشوی، سشوار یا سشوار مراجعه کنید. همچنین می‌توانید لباس‌ها را در یک حمام بخار آویزان کنید یا از اسپری‌های رفع چین و چروک استفاده کنید. ما این نکات را همراه با اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از چروک شدن لباس‌های شما در وهله اول به اشتراک می گذاریمدر اینجا نحوه از بین بردن چین و چروک بدون اتو آورده شده است.

  • از بخارشو استفاده کنید.

بخارشوهای لباس جایگزین مناسبی برای اتو هستند. آنها می توانند روی وسایل سنگین و بزرگ کمتر موثر باشند، اما برای ایجاد لباس‌های بدون چروک به خوبی عمل می کنند. بعلاوه، نیازی نیست دور میز اتو بچرخید و بخارپزها کمتر به لباس ها آسیب می رسانند یا انگشتان دست را می سوزانند.

::روشهای پاک کردن لکه از روی پارچه::

بخار شو 

  • از سشوار استفاده کنید.

وقتی در سفر هستید، اگر هتل سشوار دارد اما اتو ندارد، ممکن است همچنان بتوانید چروک ها را از لباس شب مورد علاقه خود پاک کنید

لباس را آویزان کنید و آن را با آب غلیظ کنید تا کمی مرطوب شود. (اگر راهی برای مه‌پاشی ندارید، می‌توانید آن را برای مدتی در حمام بخار آویزان کنید.) گرمای سشوار را به سمت چین‌ها هدایت کنید و در عین حال آنها را با دست صاف کنید. اگر سشوار دارای یک سشوار است، از نازل متمرکز کننده برای هدایت بهتر جریان هوای گرم استفاده کنید. سشوار را حداقل چند اینچ از پارچه دور نگه دارید تا خطر آتش سوزی نشود

  • لباس‌های خود را در خشک کن بیندازید

اگر خشک‌کن لباس دارید ، ساده‌ترین و مؤثرترین راه‌حل این است که شلوار خود را در چرخه چرخش حرارتی کم تا متوسط تا 15 دقیقه بکشید. مه پاش کردن لباس ها ابتدا با یک اسپری خوب آب یا اضافه کردن یک حوله کوچک مرطوب یا چند تکه یخ به خشک کن به ایجاد یک اثر بخار صاف کمک می کند. برخی از خشک کن های مدرن حتی دارای تنظیم بخار هستند.

شما قصد دارید قبل از چرخه لباس ها را مرطوب کنید، نه اینکه آنها را خیس کنید. همیشه باید بررسی کنید که لباس‌ها خشک‌تر هستند – لباس کوچک‌تر از لباس چروک شده بدتر است. این هک برای همه پارچه‌ها کار نمی‌کند، اما با اکثر ترکیب‌های پنبه یا پنبه کار می‌کند. و فراموش نکنید که به محض اتمام چرخه، آن را بیرون بیاورید – در غیر این صورت، چین‌های جدید ظاهر می‌شوند.

استفاده از دوش بخاردار ممکن است دوستدار محیط زیست ترین راه برای از بین بردن چین و چروک بدون اتو نباشد ، اما می تواند این کار را انجام دهدبرای بهترین اثر، لباس باید نزدیک به دوش آویزان شود، اتاق باید واقعا داغ و بخار شود، و ممکن است لازم باشد تا 20 دقیقه آب را جاری کنید. (سعی کنید این روش را با دوش معمولی صبحگاهی خود استفاده کنید تا هدر رفتن آب را به حداقل برسانید.)

مراقب علائم پاشش آب یا صابون روی پارچه ها باشید و مطمئن شوید که همه درها و پنجره ها بسته هستند تا محیطی شبیه اتاق بخار ایجاد شود. و فراموش نکنید که برای جلوگیری از ایجاد کپک و کپک، اتاق را بعد از جلسه بخارپزی به خوبی هوا دهید .

بخار کتری می تواند کار مشابهی را انجام دهد، اگرچه واقعاً فقط برای از بین بردن چین های کوچک مناسب است تا صاف کردن یک لباس بزرگ.

  • از تابه‌های فلزی استفاده کنید.

با استفاده از تابه فلزی به عنوان اتوی موقت خلاقیت به خرج دهید. ممکن است به اندازه کافی انقباضات را تحت فشار نگذارد، اما ارزش یک چرخش را دارد، وقتی که درگیر هستید. برای موفقیت ایمن مراحل زیر را دنبال کنید:

یک ماهیتابه فلزی ضخیم با یک پایه کاملا تمیز انتخاب کنید.

مقداری آب در تابه گرم کنید

وقتی آب به جوش آمد، آن را بیرون بیاورید.

یک حوله را روی یک سطح صاف و سخت قرار دهید.

به محض اینکه آب را خارج کردید، از پایه قابلمه برای فشار دادن لباس خود روی حوله استفاده کنید.

پایه ماهیتابه به سرعت خنک می شود، بنابراین دست به کار شوید و در عین حال مراقب باشید که خود را نسوزانید (پوشیدن دستکش فر می تواند کمک کننده باشد). از فشار دادن پارچه‌ها یا لباس‌های ظریف با پلاستیک یا وینیل که گرما می‌تواند آن‌ها را خم کند، خودداری کنید. از این روش برای پارچه هایی که اتو نمی شوند استفاده نکنید.\

روش های اتو کردن لباس با تابه 

  • با صاف کننده مو فشار دهید

اتوی موی شما در واقع می تواند به عنوان یک پرس لباس عمل کند! استفاده از اتوی صاف برای از بین بردن چین و چروک یک توده بزرگ لباس بسیار وقت گیر است، اما راه حلی مفید برای وسایل کوچک، یقه یا آستین است.

محصولات مو چسبیده را ابتدا از اتو صاف کنید و به آرامی اتو را روی لباس بکشید. اجازه ندهید که زیاد بماند زیرا خطر سوختن پارچه را دارید و با احتیاط در موارد ظریف از تنظیمات کم استفاده کنید. باز هم، این نباید در مواردی که به شما دستور می دهند آنها را اتو نکنید، استفاده شود.

  • یک اسپری رفع چین و چروک بخرید

برای رفع سریع و راحت، اسپری رفع چین و چروک بخرید. اگر قصد دارید به سفر بروید، چمدان را در چمدان قرار دهید، و می‌توانید به سرعت از آن هنگام صبح که از در بیرون می‌روید استفاده کنید. این محصولات نرم کننده پارچه به طرز شگفت انگیزی موثر هستند و اغلب لباس‌های کهنه در چمدان شما را با رایحه دلپذیر خود تازه می کنند.

به سادگی روی چین ها اسپری کنید، آن را بکشید و با دست صاف کنید و سپس لباس را آویزان کنید یا چند تکان دهید تا چین و چروک از بین برود. همیشه ابتدا اسپری را روی یک تکه پارچه دور از دید آزمایش کنید، مخصوصاً آنهایی که مستعد لکه شدن آب هستند، مانند ابریشم مصنوعی یا ابریشم.

  • خودتان پاک کننده چین و چروک بسازید

سعی کنید یک محلول DIY رها شده از چین و چروک را با هم مخلوط کنید. یک یا دو فنجان آب مقطر یا جوشانده را با یک قاشق چایخوری نرم کننده مایع یا نرم کننده مو مخلوط کنید. افزودن یک قاشق چای خوری الکل مالشی مفید است زیرا به تبخیر شدن محلول از سطح پارچه کمک می کند.

محلول را به خوبی تکان دهید، آن را روی یک نقطه پارچه نامشخص آزمایش کنید و به آرامی لباس را با یک بطری اسپری مه کنید. روش دیگر، سعی کنید یک قسمت سرکه سفید مقطر و سه قسمت آب را مخلوط کنید. با این حال، می تواند کمی بوی ترش روی لباس شما باقی بگذارد.

  • جلوگیری از چین و چروک بنابراین اتو کردن یک ضرورت نیست

به حداقل رساندن چین و چروک روی لباس شما در وهله اول شما را از وحشت زدگی نجات می دهد، اگر اتوی شما کار نمی کند یا نمی خواهید آن را در سفر ببرید. چند نکته برای اینکه لباس‌های خود را بدون چروک نگه دارید عبارتند از:

لباس ها را از خشک کن داغ خارج کرده و فورا آویزان کنید

لباس ها را با دقت در کشوها و چمدان ها بغلتانید یا تا کنید .

لباس ها را داخل یک ورق دستمال کاغذی قرار دهید.

از نوع و مقدار مناسب شوینده و نرم کننده برای مواد پارچه استفاده کنید.

یک چرخه شستشوی ملایم را انتخاب کنید.

ماشین لباسشویی خود را بیش از حد بار نکنید .

خشک کن خود را تمیز کنید و بدون پرز نگه دارید.

 

منبع: https://www.bhg.com/

دیدگاهی در مورد “چگونه بدون اتو چین و چروک را از بین ببریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *