تاریخچه و فلسفه پرچم‌ها

تاریخچه بوجود آمدن اولین پرچم

اولین پرچم

در حالی که تارخچه پرچم یک راز باقی مانده است، قدیمی ترین پرچم کشف شده از برنز ساخته شده است،در شهداد این پیدا شده است، و قدمت آن به 2400 سال قبل از میلاد مسیح، یک مرد نشسبته، وی یک زن زانو زده روبروی یکدیگر هستند، که با یک ستاره در بین آنهاست، این شمایلی از آثار هنری عصر مفرغ ایران یافت شده است.

پرچم های ساخته شده از پارچه تقریباً به طور قطع، اختراع مردمان باستانی شبه قاره هند یا سلسه زو چین باستان بوده است.

پرچم های چین دارای نمادهایی مانند پرنده قرمز، ببرسفید یا اژدهای آبی بودند و پرچم های سلطنتی باید با احترامی مشابه با احترامی که حاکم داده می شد، رفتار می شد، پرچم های هند، اغلب مثلثی شکل بودند، و با ضمیمه ایی مانند دم قایق و چتر دولتی تزیین می شدند، پرچم های ابریشم، یا از چین به خاور نزدیک گسترش یافت، یا فقط خود ابریشم بود که بعداً توسط افرادی که به طور مستقل مفهوم سازی کرده بودند، شکل گرفتند. پارچه ای مستطیل شکل که به تیری متصل است.

پرچم ها احتمالاً از طریق جهان اسلام به اروپا منتقل می شوند، جایی که به دلیل ممنوعیت های اسلامی از پرچم های رنگی استفاده میشد. آنها اغلب در تارخ اولیه اسلام ذکر شده اند و ممکن است از هند نسخه برداری شده باشند.

در اروپا، در طول قرون وسطی، پرچم ها عمدتاً به عنوان یک وسیله هرالدیک در نبرد مورد استفاده قرار گرفند، که امکان شناسایی آسان شوالیه را فقط بر روی نماد هرالدیک نقاشی شده روی سپر فرام می کرد. در دوران قرون وسطی بالا و به طور قزاینده ای در اواخر قرون وسطی، ایالت ها و کمون هام شهر مانند کنفدراسیون قدیمی سوئیس نیز شروع به استفاده از پرچم ها به عنوان علائو میدانی کردند، پرچم هنگ برای واحدهای منفرد در دوره مدرن اولیه رایج شد.

در دوران اوج دریانوردی، که از اوایل قرن هفدهم شروع شد، در دوران اوج دریانوردی، که از اوایل قرن هفدهم شروع شد، مرسوم بود و بعداً یک الزام قانونی، برای کشتی ها پرچم هایی که ملیت خود را مشخص می کردند، این پرچم ها در نهایت به پرچم های ملی و پرچ

م های دریایی امروزی تبدیل شدند، پرچم ها همچنان به وسیله ارتباطی ترجیحی در دریا تبدیل شدند که در نتیجه سیستم های مختلفی از سیگنال های پرچم ایجاد شد.

استفاده از پرچم ها فراتر از زمینه های نظامی یا دریایی با ظهور ناسیونالیسم در پایان قرن هجدهم آغاز شد، اگر چه قدمت برخی از پرچم ها به قبل از آن باز می گردد، پرچم کشورهایی مانند اتریش، دانمارک با ترکیه ریشه های افسانه ای دارد، در حالی که بسیاری از کشورهای دیگر، از جمله پرچم های لهستان و سوئیس، از نمادهای هرالدیک قرون وسطی رشد کرده اند. قرن هفدهم شاهد تولد چندین پرچم ملی از طریق مبارزان انقلابی بود. یکی از آنها در سال 1568 علیه سلطه اسپانیا آغاز شد. تغییرات سیاسی و اصلاحات اجتماعی، همراه با احساس قزاینده ملیت در میان مردم عادی، منجر به ایجاد ملت ها و پرچم های جدید در سراسر جهان در قرن 19 و 20 شد.

20 شد.

منبع: https://en.wikipedia.org/wiki/Flag

مقالات مرتبط: فلسفه پرچم  ایران – فلسفه پرچم آمریکا

پرچم ملل، تولید انواع پرچم ارسال به سراسر کشور ( پرچم تشریفات – پرچم رومیزی – پرچم اهتزاز – کتیبه )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *